Dāvanu karte izbraucienam ar jahtu - tikai 35€.
Pasūti dāvanu šeit!

Regate The Tall Ships Races 2013 Rīgā – jūlija nogalē

The Tall Ships Races 2013

The Tall Ships Races 25. – 28. jūlijā – pēc 10 gadiem atkal Rīgā

Pēc 10 gadu pārtraukuma, 2013. gada jūlija nogalē Rīgu un visu Latviju priecēs starptautiskās burukuģu un jahtu regates The Tall Ships Races 2013 Rīgas posma dalībnieki. 2003. gadā regate viesojās Rīgā ar nosaukumu Cutty Sark Tall Ships Races 2003.

EKSKLUZĪVS PIEDĀVĀJUMS: Burinieku pavadīšana jūrā ar jahtu 28.07.

The Tall Ships Races ir lielākā kopīgā mācību burinieku un jahtu regate pasaulē, kurā katru gadu piedalās ap 80…100 burinieku un buru jahtu no visas pasaules. Izlasi visu un uzzini kas un kā notiks!

Kopumā 90 burinieki un jahtas Rīgā

Līdz 15. martam savu dalību regates Rīgas posmā ir apstiprinājuši 90 burinieki un jahtas, tajā skaitā 20 A klases un 29 B klases burinieki. 2003. gadā A un B klases burinieku Rīgā bija 30. No 90 buriniekiem, kuri būs Rīgā 2013. gada jūlijā, tikai 17 bija Rīgā 2003. gadā. Pēc vairāk kā 20 gadiem rīdziniekiem būs iespēja redzēt vienu no lielākajiem pasaules buriniekiem – Baltijas Zivsaimniecības Flotes Akadēmijas mācību burinieku Kruzenshtern no Kaļiņingradas.

2013. gada jūlijā Rīgā būs gan vairāk kā 100 vecie Norvēģijas šoneri Caroline of Sandnes, Liv, Wyvern (nogrima vētrā 2013. gada jūlijā), gan 1889.gadā būvētais Jens Krogh no Olborgas Dānijā, kas viesojās Rīgā arī 2003.gadā. Ieradīsies Omānas Sultanāta kara flotes mācību burinieks Shabab Oman – vienīgais regates četrkārtējs galvenās balvas International Friendship Trophy ieguvējs.

Vistālākais viesis būs Brazīlijas Republikas kara flotes mācību burinieks Cisne Branco, kuram tā būs pirmā regate Baltijas jūrā.

Pieteikšanās regates Rīgas posmam ir atvērta līdz 1. maijam, tāpēc kopējais burinieku un jahtu skaits vēl var pieaugt.

Tall Ships Races 2013

Vai Latvijas meitenes gaida 3000 burātāju?

Paredzams, ka Rīgā ieradīsies ap 3000 burātāju no 17 valstīm, īpaši priecējot Latvijas meitenes. Visvairāk regatē pārstāvētas Lielbritānijas, Polijas, Krievijas, Vācijas un Nīderlandes. Latviju regatē pārstāvēs C klases jahta Spaniel.

Rīgā regates dalībniekiem un apmeklētājiem paredzēta izklaides programma, kuras kulminācija būs krāšņa buru parāde svētdien 28. jūlijā (plānotais laiks ap 10:00…12:00), kad burinieki un jahtas dosies uz Ventspili, kur tiks dots starts regates The Tall Ships Races 2013 sacensību posmam līdz Ščecinai Polijā.

Lielos A klases buriniekus varēs apskatīt ikviens interesents ne tikai no malas, bet arī uzkāpjot uz klāja. Kuģi apskatei būs pieejami no 25. jūlija līdz 27. jūlijam. Uzkāpšana uz mazākajiem B klases buriniekiem un jahtām skatītājiem nav paredzēta.

EKSKLUZĪVS PIEDĀVĀJUMS: Burinieku pavadīšana jūrā ar jahtu 28.07.

Regate 23. jūlijā viesosies arī Ventspilī un Rojā

Buru kuģi un jahtas ieradīsies Rīgā no Helsinkiem. Šis būs regates kruīza posms un tas nozīmē, ka sacensības nenotiek, un ikviens regates kuģis pēc savas izvēles var apmeklēt kādu no kruīza posma ostām.

Pateicoties organizatoru iniciatīvai, daļa burinieku piestās Venstpilī un Rojā. Paredzams, ka Ventspilī varētu ienākt līdz 40 buru kuģiem un jahtām, arī dižie A klases burinieki, tādējādi krāšņi papildinot Ventspils ostas 750 gadu jubilejas svinības.

Rojā viesosies ap 20 kuģiem – B klases “mazie” burinieki, C un D kategorijas jahtas. Gan Rojā, gan Ventspilī regates dalībnieki būs 23. jūlijā.

Komandām paredzētas gan ekskursijas uz Kolkas ragu, gan tradicionālā “Lašu zupa” jūras krastā kopā ar vietējiem jauniešiem. Rojas vidusskolas vecāko klašu skolniekiem izsludināts konkurss ar jautājumiem par kuģiem un par šo regati. Konkursa uzvarētājs saņems balvu – pilnībā apmaksātu ceļojumu līdz Helsinkiem un tad ar vienu no buriniekiem no Helsinkiem uz mājām, uz Roju.

Regate Rīgā pulcinās miljonu

Rīgā pirmās regates jahtas sāks ierasties jau naktī no 24. uz 25. jūliju, bet burinieki – ceturtdienas, 25. jūlija rītā, kad ap plkst. 10.00 visiem buriniekiem un jahtām jābūt pietauvotām piestātnēs. A klases burinieki atradīsies posmā no Vanšu tilta līdz Tallink pasažieru terminālim, bet jahtas un mazie B klases burinieki – Andrejostas un Andrejsalas jahtklubos.

Šīs regates burinieki ir skatītāju magnēts daudzās pasaules pilsētās un līdzās XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, kas sāksies 30. jūnijā, regate ir viens no lielākajiem starptautiskajiem bezmaksas publiskajiem pasākumiem Rīgā šogad.

2003. gada augustā, kad Rīga uzņēma regates dalībniekus – 80 buriniekus un jahtas no 18 valstīm, šis notikums pulcēja ap 600 tūkstošiem. Citās Eiropas ostas pilsētās, piemēram, Gdiņā un Antverpenē, kur citus gadus viesojusies šī regate, kopējais skatītāju skaits bijis ap 1,5 miljoniem. Regates organizatori prognozē, ka 2013. gadā Rīgā šis notikums varētu pulcēt ap 1 miljonu skatītāju. → Visi burinieki un jahtas Rīgā

EKSKLUZĪVS PIEDĀVĀJUMS: Burinieku pavadīšana jūrā ar jahtu 28.07.

Regates maršruts

  • sacensību posms: Orhusa (Dānija) – Helsinki (Somija)
  • kruīza posms: Helsinki (Somija) – Rīga
  • sacensību posms: Rīga (sacensības no Ventspils) – Ščecina (Polija)

Tall Ships Races 2013

Kā Rīga tika pie The Tall Ships Races 2013

Lūk, ko par regates organizēšanu stāsta Latvijas Burāšanas mācību asociācijas valdes priekšsēdētājs un jahtas Spaniel kapteinis Uģis Kalmanis:

“No regates The Tall Ships Races 2008 sākuma sākās laika atskaite un smags darbs, kas, esmu pārliecināts, finišēs ar skaistiem svētkiem 2013.gada jūlijā.

Starptautiskā burāšanas mācību organizācija Sail Training International (STI) savus stratēģiskos plānus – ģeogrāfisko areālu nākamajām regatēm plāno 5 gadus uz priekšu. 2008.gada pavasarī tika nolemts, ka 2013. gada regate atkal notiks Baltijas jūrā. Sāku pārliecināt Rīgas domi, ka Rīgai vajadzētu pieteikties. 2013. gadā būs pagājuši 10 gadi, kopš Rīga uzņēma šo regati. Daļa no tiem bērniem, kas 2003.gadā skatījās uz buriniekiem, turoties pie vecāku rokas, varbūt jau būs kļuvuši par janajiem burātājiem. Pa 10 gadiem arī rīdziniekiem būs aizmirsies, kāda tad izskatījās regates flote.

Nebija viegli pārliecināt ne Rīgas domi, ne STI par iespējām sarīkot regati Rīgā 2013. gadā, jo 2009. gada krīzes laikā visi ļoti skeptiski vērtēja Rīgas iespējas sarīkot šādu pasākumu. Tomēr izdevās pārliecināt gan Rīgas domi, gan STI un 2009. gada 8. maijā regates direktorāts paziņoja savu lēmumu – 2013. gada regates maršruts būs Orhūsa – Helsinki – Rīga – Ščecina.”

Informācijai visā tās krāšņumā un detaļās palīdzēja tapt:

Uģis Kalmanis
Latvijas Burāšanas mācību asociācijas valdes priekšsēdētājs
jahtas Spaniel kapteinis
Latvijas pārstāvis Sail Training International Starptautiskajā padomē
Regates The Tall Ships Races 2013 Rīgas rīcības komitejas loceklis

Предыдущий Пост:

Следующий Пост: