Dāvanu karte izbraucienam ar jahtu - tikai 35€.
Pasūti dāvanu šeit!

Izbraucieni ar viduslaiku burinieku Libava 40 viesiem

Viduslaiku burinieks Libava

17. gadsimta burinieks Libava

Ieraugot burinieku Libava Lielupes grīvā aizslīdam Rīgas jūras līča virzienā, vienaldzīgs nevar palikt ne liels ne mazs – īsts seno laiku burinieks – “pirātu kuģis” ar lielgabaliem sānos, burām mastā un lielu, jo lielu Latvijas karogu plīvojot kuģa aizmugurē… “Pirātu kuģis”, tieši tādi ir pirmie izsaucieni tiem, kas to ierauga pirmo reizi. Kuģis kā bilde no pasaku grāmatas vai filmas par Anglijas un Francijas karalisko ikdienu!

Rezervēt jahtu izbraucienam

Pieteikt izbraucienu: +371 29214264

izbraucieni@arjahtu.lv 9:30 - 20:00, Alberts


Izbraucienu ar burinieku Libava var pieteikt arī aizpildot pieteikuma formu.

Vērojot apkārtni no augstā kuģa klāja, atklājas pavisam citas sajūtas nekā esot ierastā acu augstumā no airu laivas. Tādu ainavu citos apstākļos ikdienā nav iespējams redzēt – upes grīva, Lielupes Baltā kāpa, ieteka jūrā un Rīgas līča pasakainā pludmale.

Burinieks Libava Igaunijas salās

Burinieka vēsture un būve

Senatnīgais burinieks Libava ir autentiska 17. gadsimta atpūtas kuģa kopija gan korpusa, gan takelāžas ziņā. Tas bija laiks, kad Kurzemē un Zemgalē valdīja slavenais hercogs Jēkabs Ketlers (Jacob Kettler), kura laikā Kurzemes flote Dienvidamerikā iekaroja aizjūras koloniju Tobago un Gambijas upes grīvā, Āfrikā tika izveidots Jēkabforts.

Libavas būvē izmantots holandiešu parauga burinieka prototips. Projekta tapšanas gaitā tika izpētīti daudzi muzeju materiāli, vēsturnieku grāmatas un holandiešu kuģu zīmējumu oriģināli, kas pieejami Centrālajā Jūras – kara muzejā Sanktpēterburgā. Šādus baroka stilā būvētus kuģus tā laika aristokrāti izmantoja izklaidei un sava statusa apliecināšanai.

Burinieka būvniecība Pertrozavodskas kuģu būvētavā Varjag ritēja pusotru gadu un 2008. gada septembrī tas tika nolaists ūdenī. Lai gan visi darbi tika veikti saskaņā ar 17. gadsimta kuģubūves tradīcijām un priekšrakstiem, un burinieka korpuss veidots no izturīga koka, tas apgādāts ar gana jaudīgu dīzeļdzinēju un modernām navigācijas iekārtām. Buru kuģa būvē tika ieguldīti ap 350 tūkstošiem eiro.

Fotogalerija

Burinieka Libava tehniskie dati un ērtības

 • Būves gads – 2008.
 • Garums ar bugšpritu – 62 pēdas / 18.8 metri
 • Platums – 15 pēdas / 4.5 metri
 • Iegrime – 1.3 metri
 • Ūdensizspaids (kuģa masa) – 38 tonnas
 • Kopējais buru laukums ir 120 kvadrātmetri
 • Vidējais kruīza ātrums – 6.5 mezgli / 12 km/h
 • Maksimālais ātrums – 8.5 mezgli / 16 km/h
 • Maksimālais braucēju skaits – 40 personas
 • Dīzeļdzinēja jauda – 120 z.s.
 • Kuģošanas kategorija: B

Burinieks Libava Lielupē

Kuģa korpusa forma ideāli piemērota kuģošanai Baltijas jūras specifiskajos apstākļos un viļņos. Baltijas jūra ir relatīvi sekla un tas sekmē samērā augstu un īsu viļņu veidošanos attiecīgos vēja apstākļos. Daudzie ceļojumi ir pierādījuši Libavas izturību “stiprā” laikā jeb vētrās.

Reiz vēsturiskajam buriniekam nācies pārvarēt negaisu, kas diezgan negaidīti uzbrucis ceļā uz Gdaņsku. Viļņu augstums sasniedzis 4.5 metrus un tie šūpojuši Libavu tik stipri, ka no kuģa klāja tika aizskalots viens lielgabaliem. Tagad tas atrodas Baltijas jūras dzelmē 110 metru dziļumā. Tagad pazaudētais lielgabals ir atliets no jauna un rotā kuģa bortus.

Lietus gadījumā iespējams izmantot plašo salonkajīti. Tajā ir liels ekrāns ar iespēju vērot kuģa priekšā notiekošo.

Tāpat uz kuģa ir divas tualetes ar dušu, labi aprīkota kambīze (virtuve) un pat neliela sauna. Kuģis aprīkots ar dīzeļģeneratoru, kas ražo ierasto 230V spriegumu sadzīves tehnikas lietošanai.

Rezervēt jahtu izbraucienam

Pieteikt izbraucienu: +371 29214264

izbraucieni@arjahtu.lv 9:30 - 20:00, Alberts


Izbraucienu ar burinieku Libava var pieteikt arī aizpildot pieteikuma formu.

Pasākumi un piedzīvojumi uz “pirātu kuģa” Libava klāja

17. gadsimta burinieks Libava ir kā bērnu magnēts. Grūti iedomāties interesantāku vietu bērnu ballītes norisei kā buru kuģa klājs, kur atrodas dažādas virves, bloki, kāpnes, enkuri un citi takelāžas piederumi. Un ja vēl kapteinis pārģērbjas par seno laiku aristokrātu vai tieši otrādi – pirātu stilā komandē kuģa apkalpi!

Piedzīvojuma sajūtu pastiprina buru uzvilkšana un lielā Latvijas karoga majestātiskā plīvošana kuģa ahterī (aizmugurē). Izbrauciena kulminācija ir šāvieni no kuģa lielgabaliem. Tie, protams, ir tikai trokšņa lādiņi bez kaujas lodēm.

Burinieka klājs būs ideāla vieta, lai sarīkotu:

 • kāzu svinības
 • bērnu ballītes
 • dzimšanas dienas svinības
 • vecmeitu un vecpuišu ballītes
 • korporatīvos pasākumus
 • tematiskos pasākumus viduslaiku stilā
 • jebkuru citu svētku atzīmēšanai

Kāzas uz burinieka Libava klāja

Kāzu svinību laikā burinieka mastā tiek uzvilkts īpašs kāzu karogs un jaunais pāris stūrē kuģi, stāvot pie stūres rata lielgabala šāviņu pavadībā… Šī kļuvusi par ļoti iecienītu kāzu tradīciju uz burinieka Libava.

Lai izbrauciens būtu vēl interesantāks, burinieka viesi var piedalīties arī buru pacelšanā. Buras uz Libavas kā senos laikos tiek paceltas pašu spēkiem bez mehāniskām palīgierīcēm.

Slavenības un buru kuģis Libava

Burinieka Libava draudzīgā atmosfēra piesaistījusi daudzas pazīstamas personas, jo īpaši Krievijas mūziķus, aktierus un populāru šovu veidotājus. Uz buru kuģa klāja filmējies dziedātājs un Laimas Vaikules labs draugs Boriss Moisejevs, savu dzimšanas dienas ballīti svinējis pazīstamais krievu aktieris un humorists Sergejs Svetlakovs.

Tāpat uz Libavas pabijušas Comedy Club zvaigznes un daudzi mazāk pazīstami Krievijas aktieri. Nereti viesi no Maskavas ierodas speciāli, lai lieliski atzīmētu dzimšanas dienu uz burinieka klāja.

Svinības viduslaiku stilā uz burinieka

Buru kuģa lielgabali

Lai 17. gadsimta elpu uz burinieka “Libava” klāja varētu sajust vēl tuvāk, kapteinis apgādājis kuģi ar diviem īstiem artilērijas lielgabaliem. Tie tika atlieti Latvijā, rūpnīcā “Hidrolats” pēc seniem paraugiem un katrs no tiem sver 130 kilogramus.

Kuģa lielgabali uzstādīti uz nelielām, pārvietojamām lafetēm. Starp citu, finansiālu ieguldījumu lielgabalu izgatavošanā devis liepājnieks, komponists Zigmars Liepiņš.

Dalība Baltijas jūras ostas pilsētu svētkos un festivālos

Burinieks Libava 7 gadu laikā kļuvis atpazīstams daudzās Baltijas jūras ostas pilsētās, īpaši tajās, kurās ik gadu tiek koptas dažādu, ar jūras tēmu saistītu svētku tradīcijas, pilsētas svētki un regates.

Svētku laikā nereti tiek izspēlētas teatralizētas jūras kaujas ar vikingu piedalīšanos, kuģa ieņemšanu un lielgabalu zalvēm.

Buriniekam ir bijis gods atklāt Jūras svētku festivāla “Baltic Sail” regati Polijas ostas pilsētā Gdaņskā, kur tam tikusi izraudzīta flagkuģa loma. Libava gājusi regates flotiles avangardā un, salutējot no lielgabaliem, atklājusi regati.

Kuģis pabijis Polijas, Vācijas, Zviedrijas, Igaunijas ostās.

Rezervēt jahtu izbraucienam

Pieteikt izbraucienu: +371 29214264

izbraucieni@arjahtu.lv 9:30 - 20:00, Alberts


Izbraucienu ar burinieku Libava var pieteikt arī aizpildot pieteikuma formu.

Burinieks Libava Rīgas līča saulē

Izbraucienu laiki

Braucam katru dienu, jebkurā laikā pēc vienošanās. No pirmā līdz pēdējam viesim.

2023. gada sezonā kuģis jau rezervēts un izbraucieni nebūs pieejami:

 • no 03.07. līdz 27.07. (ieskaitot)

Braucēju skaits uz burinieka Libava

Max. skaits 40 personas

Burinieka nomas cenas*

 • 1 hr – 450€
 • 2 hrs – 800€
 • 3 hrs – 1050€
 • 4 hrs – 1400€
 • 5 hrs – 1750€
 • 6 hrs – 2100€

Izbraucienu maršruti un orientējošie laiki no Rīgas centra

 • Līdz jūrai un atpakaļ ~3 hrs abos virzienos no Rīgas centra
 • “Rīgas līča elpa” 4…5 hrs no Rīgas centra
 • Rīgas centrs – Engure vienā virzienā ~7 hrs
 • Rīgas centrs – Engure – Rīgas centrs ~15 hrs plus gaidīšanas laiks Engurē

* Visas cenas norādītas bez PVN

Kur sākas izbrauciens?

Uzkāpšana uz burinieka un nokāpšana no tā parasti notiek jahtu piestātnē Rīgas centrā, Ķīpsalā. Atsevišķi vienojoties ir iespēja uzsākt/noslēgt izbraucienu arī Andrejostā.

Rezervēt jahtu izbraucienam

Pieteikt izbraucienu: +371 29214264

izbraucieni@arjahtu.lv 9:30 - 20:00, Alberts


Izbraucienu ar burinieku Libava var pieteikt arī aizpildot pieteikuma formu.

Предыдущий Пост:

Следующий Пост: