Dāvanu karte izbraucienam ar jahtu - tikai 35€.
Pasūti dāvanu šeit!

Brauciens ar jahtu uz Roņu salu

Roņu salas osta

Ar jahtu uz Roņu salu

Roņu salas karte

Brauciens ar jahtu uz Roņu salu (igauniski – Ruhnu) var kļūt par vasaras neaizmirstamāko piedzīvojumu. Protams, tas attiecas uz tiem, kas ar jūru, jahtām un burāšanu nav saistīti vai saistīti maz. Pieredzējušiem burātājiem brauciens ar jahtu uz Roņu salu ir ierasts un pieslīpēts reiss. Roņu salas Ringsu osta atrodas 93 km jeb 52 jūras jūdzes no Rīgas.

Roņu salas osta Ringsu

Klasiskais nedēļas nogales brauciens ar jahtu uz Roņu salu no Rīgas:

 • izbraukšana piektdienas vakarā no Rīgas vai Lielupes ap saulrietu ~ 21:00…22:00,
 • nakts brauciens pāri Rīgas Jūras līcim,
 • ierašanās Roņu salas Ringsu ostā agri sestdienas rītā ~ 8:00,
 • visa sestdiena Roņu salā,
 • nakšņošana uz jahtas vai teltī Ringsu ostā no sestdienas uz svētdienu,
 • svētdien dienas pirmajā pusē 10:00…12:00 dodamies atceļā,
 • ierašanās Rīgā vai Lielupē vēlu svētdienas vakarā 20:00…22:00,
 • šāds kruīzs uz Roņu salu iespējams jebkurā nedēļas dienā pēc vienošanās,
 • līdz 12 viesiem uz jahtas,
 • kruīza cena no 850€ līdz 2600€ par visu jahtu, atkarībā no izvēlētās jahtas.

Brīvdienu brauciens uz Roņu salu no Kurzemes piekrastes:

 • izbraukšana sestdienas rītā no Mērsraga vai Rojas ap 8:00…9:00,
 • 4…5 stundu ilgs burāšanas piedzīvojums Rīgas līcī līdz Roņu salai,
 • ierašanās Roņu salas Ringsu ostā ap 14:00,
 • skaista sestdienas pēcpusdiena Roņu salā,
 • nakšņošana uz jahtas vai teltī Ringsu ostā no sestdienas uz svētdienu,
 • svētdien ap pusdienas laiku – atceļš uz Latviju,
 • ierašanās ostā ap 16:00…18:00,.
 • šāds kruīzs uz Roņu salu iespējams jebkurā nedēļas dienā pēc vienošanās,
 • līdz 6 viesiem uz jahtas,
 • kruīza cena no 600€ par visu jahtu.
Rezervēt jahtu izbraucienam

Pieteikt izbraucienu: +371 29214264

izbraucieni@arjahtu.lv 9:30 - 20:00, Alberts

Ar jahtu uz Roņu salu – īpašs jūras piedzīvojums

Vējš saule, viļņu un ūdens čalošana, jahtas kustība vien ar vēja spēku, ir savdabīga maģija ko citādi grūti sasniegt kā tikai jūras kruīzā ar buru jahtu.

Doties braucienā uz Roņu salu tieši ar buru jahtu ir īpašs piedzīvojums, kas apvieno gan ceļojumu ar jaunu, interesantu vietu apskati, gan burāšanu ar jahtu atklātā jūrā, gan sadzīvi uz jahtas brauciena laikā. Roņu salas braucienā gūstamā emociju gamma ir cieši saistīta ar jahtas lielumu, vēja apstākļiem brauciena laikā un jūsu ceļabiedriem.

Tas būs piedzīvojums, ko jūs un jūsu bērni atcerēsies vēl ilgi un dalīsies savās emocijās ar citiem.

Iespēja pašiem vadīt jahtu jūras apstākļos

Neatņemama jahtas kruīza un jūras piedzīvojuma sastāvdaļa ir iespēja pašiem vadīt jahtu. Mūsu kapteiņi ar prieku pamācīs kā regulēt buras, kā stūrēt jahtu, kā turēt to kursā attiecībā pret vēju un viļņiem, kā stūrēt pēc kompasa, bet naktī – arī pēc zvaigznēm. Ostā varēsit palīdzēt sagatavot galus (tā jūrniecībā dēvē virves), palīdzēt pienākt pie piestātnes un pietauvot jahtu.

Cik braucēju varēsim uzņemt uz jahtas kruīzā uz Roņu salu?

Braucienus uz Roņu salu dažādās interpretācijās piedāvājam ar gandrīz visām mūsu jahtām. Mazākās 30…32 pēdu (~10 metri) jahtas braucienā uz Roņu salu uzņems 4…6 braucējus, lielākās 40…50 pēdu (13…15 metri) jahtas – 6…12 personas. Braucēju skaitu uz jahtas tālākos jūras braucienos nosaka gan pieejamais guļvietu daudzums, gan pašu braucēju ērtības, gan drošības apsvērumi.

Piemēram, 43 pēdu jahta Stars kruīzā uz Roņu salu no Rīgas uzņems līdz 10 viesiem, lai gan uz jahtas ir 8 guļvietas. Katrā braucienā uz jahtas ir cilvēki, kas vēlās būt naktī uz jūras, izbaudīt naksnīgās debesis un ļauties viļņu un ūdens čalu valdzinājumam. Mazākās 30…32 pēdu jahtas, kuras piedāvājam no Kurzemes piekrastes, uz Roņu salu varēs aizvizināt 4…6 viesus.

Ieteicamās jahtas braucienam uz Roņu salu

Pieteikt

no € 160/pers.
» 43 ft / 13 m
» līdz 10 personām
» no Rīgas centra

Pieteikt

no € 100/pers.
» 30.7 ft / 9.4 m
» līdz 6 personām
» no Kurzemes

Gulēšana uz jahtas

Gulēšana uz jahtas ir īpašs piedzīvojums – jahta ar savu gaitu viegli ieaijā, atkarībā no jahtas kursa dzirdams noteikts viļņu šļakstu ritms, īpaši priekšējā kajītē. To pavada jahtas uz klāja notiekošais – apkalpes soļi, vinču tirkšķēšana un buru plandīšanās vējā. Miegs šādos apstākļos ir īpaši labs un ciešs, jo vairāk – svaigajā un tīrajā jūras gaisā. Pieredzējušākie jau pēc jahtas un šļakatu ritma izmaiņām sajutīs gan vēja, gan jahtas kursa izmaiņas.

Cik ilgs ir brauciens ar buru jahtu līdz Roņu salai

Atkarībā no vēja virziena un stipruma, brauciens ar jahtu no Rīgas vai Lielupes uz Roņu salu aizņems 8…10 stundas. Ja ceļā dosimies no Mērsraga vai Rojas, jārēķinās ar 4…5 stundām ceļā. Jāpatur prātā, ka laikapstākļi allaž var ieviest korekcijas. Taču laika prognozes kļūst arvien precīzākas, un iepriekš paredzamas.

Atceros, kā būdams 9-gadīgs 3. klases skolnieks septembra sākumā pabiju Roņu salā ar katamarānu Kaupo. Toreiz tā nosaukums bija Kaupolikan. Tajā laikā tā bija politiski korektāk.

Atceļā uz Daugavgrīvu, mēs iekļuvām ļoti sirsnīgā “pūtienā”, taču vējš bija pa ceļam un Rīgu izdevās sasniegt nepilnās 5 stundās. Vēl tagad atmiņā iespiedies skats ar aptuveni 3…4 metrus augstiem iezaļgani-caurspīdīgiem viļņiem aiz katamarāna, kurus izgaismo rietošās saules stari, kā arī ūdens šļakatas, kas ik pa brīdim bagātīgi mūs aplēja starp katamarāna korpusiem nostiepto tīklu…

Ko apskatīt Roņu salā

Roņu sala ir apmēram 5,5 kilometrus gara un 3,5 kilometrus plata. Salas vidū atrodas tās administratīvais centrs – Ruhnu, kurp var doties ekskursijā un iepazīties ar salas vēsturi un skaistākajām vietām:

Roņu salas vecā baznīca. 1643. gadā celtā Roņu salas koka baznīca, kas ir viena no vecākajām koka celtnēm Igaunijā, kas celta no avarējuša burinieka daļām.

Roņu salas jaunā baznīca. Tieši līdzās vecajai koka baznīcai Roņu salas centrā slejas 1912. gadā uzceltā jaunā akmens baznīca. Iesvētīta un atklāta 1912. gada 20. jūlijā.

Roņu salas vecā un jaunā baznīca

Roņu salas bāka atrodas salas augstākajā punktā – Haubjerres kalnā – salas austrumu daļā gandrīz pa ceļam no Ringsu ostas uz Ruhnu un tieši pa ceļam no salas centra uz slaveno Limo pludmali. Bākas metāla korpuss uzbūvēts 1877. gadā un to projektējis neviens cits kā Parīzes Eifeļa torņa un Ņujorkas Brīvības statujas arhitekts – Aleksandrs Gustavs Eiffels (Alexandre Gustave Eiffel). Bākas uguns atrodas 65 metrus virs jūras līmeņa.

Roņu salas bāka

Roņu salas bāka

Limo Pludmale atrodas Roņu salas dienvidaustrumu daļā, pavisam netālu no Ringsu ostas un tā ar pazīstama ar savām dziedošajām smiltīm. Limo ir populārākā un iecienītākā no divām salas pludmalēm. Otra ir Kunsi pludmale, kas atrodas Roņu salas ziemeļu galā. Limo pludmalē pie pašas jūras uzcelta Limo sauna – neliels viesu nams, kurā pārnakšņot un nopērties pirtī.

Limo pludmale Roņu salā

Kunsi pludmale Roņu salā

Roņu salas etnogrāfiskais muzejs skatītājiem atvērts kopš 1998. gada. Šeit apskatāmi ~ 300 darbarīki un sadzīves priekšmeti, kurus kādreiz lietojuši salas iedzīvotāji. Vieni no interesantākajiem eksponātiem ir 8 tūkstošus gadu vecs roņu mednieku darbarīks, darināts no kvarca un vecās koka baznīcas vējrādītājs ar pūķa galvu.

Viļņa Titāna “Uguns bura”. Roņu salas dienvidaustrumu piekrastē 1997. gadā tika uzstādīta Latvijas tēlnieka Viļņa Titāna darinātā, granītā kaltā akmens zīme Uguns Bura, kas veltīta jūras braucējiem.

Ogošana Roņu salā. Rudens pusē Roņu salas meži ir ļoti bagāti lielām brūklenēm.

Ieteicamās jahtas kruīzam uz Roņu salu

no € 160/pers.
» 43 ft / 13 m
» līdz 10 personām
» no Rīgas centra

Pieteikt

no € 100/pers.
» 30.7 ft / 9.4 m
» līdz 6 personām
» no Kurzemes

Maltīte uz jahtas

Braucēji uz jahtas parasti paši kopīgi gatavo maltīti sev un pēc ieskatiem pacienājot arī jahtas apkalpi. Taču tā nav obligāta prasība. Uz jahtas ir kambīze (virtuve), kas aprīkota ar plīti (plīts virsma veidota tā, lai viļņos nešūpotos), izlietni, ledusskapi un citiem virtuves labumiem, lai būtu iespējams pagatavot siltu ēdienu uz jahtas.

Roņu salas ostā Ringsu ir krodziņš, kur ieturēt maltīti un iespēja apmeklēt saunu ostas jahtklubā. Taču brīvdienās, lielā apmeklētāju pieplūduma dēļ, var gadīties, ka krodziņš burtiskā nozīmē ir izēsts tukšs.

Nakšņošana Roņu salā

Uz jahtas
Viena no primārajām nakšņošanas iespējām, protams, ir uz jahtas. Te jāņem vērā kopējais guļvietu skaits un nepieciešamās guļvietas apkalpei – vienam vai diviem cilvēkiem. Ja braucēju skaits pārsniedz guļvietu skaitu, kādam būs jāmeklē nakšņošanas iespējas ārpusē uz jahtas klāja vai uz salas.

Nakšņošana teltī
Turpat netālu no jahtas, Ringsu ostas zālienā vai citviet uz salas var uzcelt telti un pārnakšņot tajā. Par telts vietu ostā papildus nav jāmaksā.

Visiem ostas viesiem turpat ostas ēkā bez maksas pieejamas labierīcības – WC un duša. Laicīgi piesakot ostas pārvaldniekam par papildus samaksu pieejama arī sauna.

Nakšņošana viesu namā
Roņu salas centrā, ap 3,5 km no ostas ir viesu mājiņas, kurās var izīrēt vienu vai vairākas istabas, vai visu mājiņu. Ja tiek izīrēta atsevišķa istaba, labierīcības būs kopējas. Pēc pasūtījuma viesu nama saimniece pagatavos brokastis, pusdienas un vakariņas.

Limo pirts
Izīrējot Limo pirti uz vakaru (nakti), nakšņošana iespējama pirts ēkas mansarda stāvā visai demokrātiskos apstākļos.

Kad vislabāk doties uz Roņu salu

Klasiski Roņu sala iecienīta dienās, kad esam brīvi no darba, tātad, nedēļas nogalēs. Taču mēs iesakām braucienu ar jahtu uz Roņu salu ieplānot darbadienās, kad uz salas ir mierīgāk – mazāk viesu un līdz ar to iespējams pilnīgāk izbaudīt Roņu salas šarmu.

Rezervēt jahtu izbraucienam

Pieteikt izbraucienu: +371 29214264

izbraucieni@arjahtu.lv 9:30 - 20:00, Alberts

Cik maksā brauciens ar jahtu uz Roņu salu?

No Rīgas – jahta “Stars”

 • Garums: 43 pēdas / 13 metri
 • Max. 10 viesi, ieskaitot bērnus
 • Pieejamo guļvietu skaits viesiem: 8
 • Jūras pārgājiena ilgums vienā virzienā: 8…10 stundas
 • Kopējais ilgums: divas diennaktis
 • Kruīza cena 1600€ + degviela (max. 120€)

No Kurzemes – jahta “Baltica 31”

 • Garums: 30.7 pēdas / 9.4 metri
 • Max. 6 viesi, ieskaitot bērnus
 • Pieejamo guļvietu skaits viesiem: 4 (komfortabli), 5…6 (nekomfortabli)
 • Jūras pārgājiena ilgums vienā virzienā: 4…5 stundas
 • Kopējais ilgums: divas dienas un viena nakšņošana uz salas
 • Kruīza cena 600€

No Rīgas – jahta “Dufour 34”

 • Garums: 34 pēdas / 10.4 metri
 • Max. 7 viesi, ieskaitot bērnus
 • Pieejamo guļvietu skaits viesiem: 4
 • Jūras pārgājiena ilgums vienā virzienā: 10 stundas
 • Kopējais ilgums: divas diennaktis
 • Kruīza cena 1000€

Kruīza datumi un izvēlētā jahta tiks rezervēta pēc priekšapmaksas – drošības depozīta saņemšanas 30…50% apmērā, atkarībā no izvēlētās jahtas.

Ekonomiskākās iespējas jahtas kruīzam uz Roņu salu

Līdztekus izbraucieniem no Rīgas vai Jūrmalas, piedāvājam kruīzus uz Roņu salu arī no Mērsraga vai Rojas, kas ģeogrāfiski atrodas tuvāk un ceļā uz salu jāpavada apmēram 5 stundas. Ceļojumā varēsim doties ar nelielu, 30 pēdas garu jahtu un šāda brauciena cena ir tikai 450…550€. Vienlaikus uz klāja uzņemsim līdz 6 viesiem.

Vairāk informācijas un pieteikšanās pa tālruni +371 29214264 (10:00-20:00, Alberts, alberts@arjahtu.lv).

Kas jāņem vērā plānojot braucienu uz Roņu salu

Jahtas kapteinis patur tiesības pieņemt galīgo lēmumu par braucienu uz Roņu salu klienta izvēlētajā datumā, ja tas saistīts ar laika prognozi – vēja virzienu, tā stiprumu un jūras stāvokli. Laika prognoze uzskatāma par gandrīz ticamu ne agrāk kā 3 dienas iepriekš. Braucienā katram dalībniekam jāņem līdzi ID karte vai pase, jo Roņu sala ir Igaunijas teritorija.

Kā pieteikt braucienu ar jahtu uz Roņu salu?

Lai vienotos par piemērotākās jahtas izvēli un pieteiktu braucienu ar jahtu uz Roņu salu, zvaniet +371 29214264 (10:00-20:00, Alberts, alberts@arjahtu.lv).

Roņu salas karte

Предыдущий Пост:

Следующий Пост: