Dāvanu karte izbraucienam ar jahtu - tikai 35€.
Pasūti dāvanu šeit!

Regates burinieku apskate Rīgā

Burinieks Mir Rīgā

Regates burinieku un jahtu apskate Rīgā

Starptautiskās burinieku un jahtu regates The Tall Ships Races 2013 laikā 107 burinieki un jahtas apmeklēs Rīgu un uzturēsies pilsētā gandrīz 4 pilnas dienas no ceturtdienas, 25. jūlija līdz svētdienai, 28. jūlijam.

EKSKLUZĪVS PIEDĀVĀJUMS: Burinieku pavadīšana jūrā ar jahtu 28.07.

No visiem buru kuģiem, kas ieradīsies Rīgā, publiskai apskatei tiks atvērti tieši 20 lielie A klases burinieki. Uz šiem buru kuģiem varēs uzkāpt un apstaigāt klāju. Mazākos B klases buriniekus un jahtas varēs apskatīt no malas, tie publiskai apskatei nebūs pieejami.

Paredzams, ka jahtas Rīgā sāks ierasties jau naktī uz 25. jūliju, bet lielie A klases burinieki – 25. jūlijā rītā. Ap plkst. 10:00 visiem 20 buriniekiem jābūt pietauvotiem piestātnē starp Vanšu tiltu un Rīgas ostas pasažieru termināli (prāmi Tallink). Jahtas un mazākie burinieki izvietosies Andrejostas un Andrejsalas līcī (jahtklubā). Neoficiāli zināms, ka 2013. gada jūlijā plānots atvērt Rīgā pavisam jaunu jahtu piestātni – Ķīpsalā, kur pašlaik vērojama slavenā smilšu kaudze. Ja darbi ritēs kā plānots, šī vieta varēs kļūt par ideālu skatpunktu uz buriniekiem un jahtām Daugavas labajā krastā.

Līdzko burinieki 25. jūlijā rītā būs pietauvoti un no tiem būs nolaisti trapi, apkalpes sāks uzņemt skatītājus. Paredzams, ka gribētāju būs ļoti daudz un pie trapiem veidosies garas rindas. Ar to būs jāsamierinās.

A klases burinieku un jahtu tauvošanās plāns
Klikšķiniet, lai palielinātu

Satiksmes ierobežojumi no 25.07. līdz 28.07.

Rūpējoties par daudzo skatītāju ērtībām un drošību, laikā no ceturtdienas, 25. jūlija līdz svētdienai, 28. jūlijam plānots slēgt autosatiksmi Eksporta ielā posmā no Muitas ielas (Vanšu tilta) līdz Elizabetes ielai. Tādējādi skatītāji varēs brīvi pārvietoties no Vanšu tilta līdz Andrejostai un Andrejsalai, lai apskatītu arī mazākos buriniekus un jahtas. Regates The Tall Ships Races 2013 organizatori gaida arī Latvijas Dzelzceļa akceptu par kravas vilcienu satiksmes apturēšanu Andrejsalā no piektdienas līdz svētdienai. Tāpat šajās dienās varētu būt slēgta arī automašīnu iebraukšana Andrejsalā.

EKSKLUZĪVS PIEDĀVĀJUMS: Burinieku pavadīšana jūrā ar jahtu 28.07.

Uguņošana 27.07. plkst 23:00

Par godu regates Tall Ships Races dalībniekiem, 27. jūlijā 23:00 pie Vanšu tilta notiks uguņošana. Laikā no 22:30 līdz 23:30 tiks slēgta atpūtas kuģu – jahtu un kuteru kustība posmā no Vanšu tilta līdz Andrejostai, lai skatītāji varētu pilnvērtīgi izbaudīt uguņošanu. Uguņošana šoreiz notiks no jaunajām Ķīpsalas jahtu ostas piestātnēm un pludmales pie Vanšu tilta.

Svētku kulminācija – Buru parāde svētdien, 28.07. no plkst. 11:30

Regates viesošanās Rīgā kulminācija būs Buru parāde, kad svētdienas, 28. jūlija rītā burinieki svinīgi pametīs Rīgu un Daugavu. Paredzams, ka Buru parāde sāksies laikā no plkst. 11:30, kad pirmie burinieki tiks attauvoti no krasta un sāks kārtoties eskadriļās, lai dotos uz Rīgas jūras līci. Katras eskadriļas avangardā būs viens lielais A klases burinieks, tam sekos 1…2 mazākie B klases burinieki un eskadriļu noslēgs 2 jahtas. Kā pats pirmais varētu startēt Brazīlijas burinieks Cisne Branco, kuram šo godu varētu uzticēt pateicībā par vistālākā ceļa mērošanu līdz Rīgai.

EKSKLUZĪVS PIEDĀVĀJUMS: Burinieku pavadīšana jūrā ar jahtu 28.07.

Buru parāde būs šo svētku krāšņākais pasākums, kad visi burinieki un jahtas būs vērojami vienkopus paceltām burām. Burinieki uzsāks ceļu uz Daugavgrīvu, kur pie jūras vārtiem uz ledlauža Varma burinieku parādi pieņems Rīgas domes amatpersonas un regates orgkomitejas pārstāvji. Burinieki pa Daugavu virzīsies lēnām, apmēram 2 stundas (ātrums ~ 4 mezgli) no Vecrīgas līdz Daugavas ietekai, lai visi skatītāji varētu izbaudīt šo skatu. Pēdējie burinieki Daugavas vārtus pametīs ap plkst. 15.

Jūrā, pie Daugavgrīvas pieņemšanas bojas būs noenkurots ledlauzis Varma uz kura atradīsies Valsts prezidents Andris Bērziņš un citas valsts un Rīgas pašvaldības amatpersonas, kas pieņems burinieku parādi.

Arjahtu.lv piedāvā unikālu iespēju vērot burinieku parādi no jahtas un pavadīt buriniekus līdz Rīgas jūras līcim un ilgāk. Tāpēc aicinām jau iespējami drīz rezervēt jahtu 28. jūlija izbraucienam, jo īsi pirms regates ierašanās Rīgā tas var nebūt iespējams.

Atpūtas kuģu kustības ierobežojumi regates laikā

  • 27.07. laikā no 22:30 līdz 23:30 tiks slēgta atpūtas kuģu -jahtu un kuteru kustība posmā no Vanšu tilta līdz Andrejostai, lai skatītāji varētu pilnvērtīgi izbaudīt uguņošanu.
  • 28.07. laikā no no 11:30 līdz 13:00 atpūtas kuģi nedrīkstēs atrasties Daugavas labajā pusē posmā starp Vanšu tiltu un graudu termināli, jo norisināsies lielo burinieku attauvošana ar velkoņu palīdzību. Kustība Daugavā būs atļauta pa Ķīpsalas pusi.
  • Buru Parādes laikā pavadošo atpūtas kuģu kustība būs atļauta tikai paralēli burinieku kustībai un nedrīkstēs šķērsot kuģu ceļu t.i. braukt perpendikulāri burinieku kustībai.

Skatītāju vietas citur Daugavas krastos

Regates rīkotāji sadarbībā ar kompetentajām institūcijām pašlaik strādā pie iespējamo skatītāju vietu apzināšanas un kārtības nodrošināšanu tajās. Runa ir par Buru parādi 28. jūlija priekšpusdienā, kad daudzi cilvēki meklēs iespējamās vietas Daugavas krastā, lai redzētu buriniekus un jahtas visā to krāšņumā. Viena no tādām vietām tradicionāli ir Mangaļsalas mols. Šogad tiek rūpīgi strādāts, lai visi interesenti varētu manksimāli izbaudīt burinieku gājienu pa Daugavu bez liekiem starpgadījumiem. Plašāku informāciju par skatītāju vietām publicēsim tuvāk pasākuma dienai.

EKSKLUZĪVS PIEDĀVĀJUMS: Burinieku pavadīšana jūrā ar jahtu 28.07.

Labākā burinieku apskate – no jahtas Daugavā

Apzinoties pasākuma vienreizīgumu, nav grūti iedomāties, cik lieli interesentu pūļi dosies uz Daugavas krastmalu, lai apskatītu dižos buriniekus. Rindas un burzma būs liela.
Tāpēc vislabākais veids kā komfortabli un netraucēti baudīt un skatīt Buru parādi, ir no ūdens.
Arjahtu.lv piedāvā izvēlēties un rezervēt jahtu 28. jūlija izbraukumam jau tagad!

Предыдущий Пост:

Следующий Пост: