Dāvanu karte izbraucienam ar jahtu - tikai 35€.
Pasūti dāvanu šeit!

Vidusjūras kruīzs ar jahtu

Vidusjūras kruīzs ar jahtu

Kāpēc kruīzs ar jahtu Vidusjūrā?

Plānojot atvaļinājumu saulainā un siltā Vidusjūras kūrortā, nereti pie galvā klauvē laba ideja par kruīzu ar jahtu. Iemesli jahtas kruīzam var būt dažādi – atvaļinājums, dzimšanas dienas svinības, kāzu ceļojums vai uzņēmuma balva labākajiem darbiniekiem. No vienas puses, it kā ļoti ērti apmesties komfortablos apartamentos viesnīcā ar skatu uz jūru, taču no otras puses vilina doma apskatīt vairāk un izmantot atvaļinājumu saturīgāk.

Šo dilemmu atrisina kruīzs ar jahtu. Izvēloties jahtu, vienlaikus tiek atrisināts jautājums par dzīvošanu un pārvietošanos, jo viss notiek uz jahtas. Līdz ar to nav jārezervē viesnīcas un jānomā auto. Uz jahtas var gan pārnakšņot, gan ieturēt maltīti, gan izbaudīt Vidusjūras burvības esenci – jūru, salas un to ainaviskos krastus.

Vispiemērotākā Vidusjūras baseina valsts šādai atpūtai ir Grieķija ar savām neskaitāmajām salām Egejas jūrā. Un tieši šeit piedāvājam jahtu vai katamarānu uz kura baudīt iedvesmojošu atpūtu Grieķijas piekrastē.

Jahta ostā

Piemērotākais laiks Vidusjūras kruīzam

Vislabākais laiks, kad plānot jahtas kruīzu Vidusjūrā ir no marta līdz jūnijam, kad gaisa temperatūra dienā turas +25…+30°C robežās, bet naktī nenoslīd zem +15°C. Līdzīgi laikapstākļi ir arī no septembra līdz novembrim, tikai naktīs gaiss var atdzist līdz +5°C.

Līdzīgi kā Latvijā, arī Grieķijā viskarstākie mēneši ir jūlijs un augusts, kad gaiss dienā uzkarst līdz +30…+40°C un naktī nenokrītas zem +30°C. Gaiss ir mitrs un tas rada sajūtu, ka ir vēl karstāks. Naktīs ir grūti gulēt un cilvēkiem, kuri nav pieraduši pie karstuma, šādi apstākļi var radīt zināmu diskomfortu.

Jahta Vidusjūrā

Kruīza maršruts

Tradicionāli Vidusjūras kruīza ilgums ir viena nedēļa jeb 7 dienas, taču tas var būt arī 10 dienas un ilgāk. Pēc pieredzes, nedēļas laikā, ierēķinot pārbraucienus, var pagūt apmeklēt 3…4 Grieķijas salas. Iecienītākās no tām – Šerifa sala, Kosa un Rodas sala Egejas jūrā.

Maršruta plānošana notiek kopīgi, ievērojot viesu vēlmes un jahtas tehniskās iespējas, kā arī laika limitu, ja viesiem jau iegādātas aviobiļetes konkrētam avioreisam atceļam no Grieķijas. Jāņem vērā, ka jahta ir liela un ir ostas, kurās tā nevarēs iebraukt iegrimes dēļ. Tāpat ir salas pie kurām nav enkurvietas, liela dziļuma dēļ. Viena no tādām ir Santorini (Thira) sala Egejas jūrā.

Salīzinoši netālu uz dienvidiem ir Krēta, tālāk – Rodas sala un Kosa Turcijas rietumu piekrastē netālu no tādiem Latvijā pazīstamiem kūrortiem kā Bodruma un Marmarisa. Pārbraucieni tiek plānoti naktīs tā, lai dienai austot, braucēji būtu sasnieguši nākamo galamērķi un varētu baudīt salas burvību.

Grieķijas piekraste

Pludmale Rodas salā

Komforts uz jahtas

Jahta ir pilnvērtīgi aprīkota komfortablai atpūtai. Katrā kajītē ir atsevišķa tualete ar dušu, ar karsto un auksto ūdeni. Jahtas salonā ir TV, DVD, radio, CD ar USB pieslēgvietu.

Jahtas kambīzē (virtuvē) ir plīts ar cepeškrāsni, divi ledusskapji, siltais un aukstais ūdens, visi nepieciešamie virtues piederumi un trauki. Tāpat uz jahtas darbojas normāls sadzīves 220V elektrotīkls.

Jahtas kambīze

Jahtas kajīte

Braucēju skaits

Kaut arī jahta varētu šķist liela, tomēr jahtas komanda rūpējas, lai garākos pārbraucienos katrs viesis justos maksimāli komfortabli, tālab maksimālais braucēju skaits kruīzā ir 8 personas.

Maltīte uz jahtas kruīza laikā

Maltīti uz jahtas viesi gatavo paši, domājot arī par jahtas komandu. Produkti tiek iepirkti uzreiz gaidāmajam kruīza posmam pirms izbraukšanas no ostas. Ostā braucēji sastāda sarakstu un sapērk visu nepieciešamo nākamajam posmam. Jahtas komanda padalīsies pieredzē un palīdzēs iegādāties optimālu produktu sortimentu un daudzumu. Alkoholiskos dzērienus katrs pasūta pats pēc gaumes un vēlmēm.

Viesojoties salās, braucēji parasti ietur maltīti vietējos krodziņos pēc saviem ieskatiem. Arī apkalpes locekļi uz sauszemes paši rūpējas par savu ēdināšanu. Pēc braucēju ieskatiem iespējams piesaistīt atsevišķu pavāru jahtas kruīza laikā.

Kruīza izmaksas

Nedēļu (7 dienas) ilga Vidusjūras kruīza izmaksas 8 personām ir EUR 4000.

Šajā summā ietverts:

  • jahtas īre
  • gultas veļa un virtuves piederumi
  • ostu maksas 3…4 pieturvietās, kas šāda izmēra jahtai sasniedz EUR 150 par diennakti,
  • gumijas laiva ar piekarināmo motoru nokļūšanai krastā
  • degviela (kruīzam tiek uzņemta ~ 1 tonna degvielas)
  • jahtas apkalpes algas,
  • drošības aprīkojums katram brauciena dalībniekam,
  • citi jahtas ekspluatācijas izdevumi.

Maltīte nav iekļauta norādītajā brauciena cenā. Turklāt braucējiem ir patīkams pienākums parūpēties arī par jahtas apkalpi – 2…3 cilvēkiem, lai tie būtu paēduši un laimīgi. Šis nosacījums attiecas uz tikai uz pārbraucieniem, kad jahta atrodas jūrā. Turklāt apkalpe nav izlepusi ēdiena ziņā un piemērojas viesu gaumei. Maltītes izmaksas, gatavojot pašiem uz jahtas, veidojas no EUR 7…10 personai dienā – par 3 ēdienreizēm.

Kruīzs ar jahtu tiek rezervēts pēc avansa maksājuma 50% apmērā saņemšanas, otrs maksājums 50% apmērā jāveic uzkāpjot uz jahtas.

Предыдущий Пост:

Следующий Пост: