Dāvanu karte izbraucienam ar jahtu - tikai 35€.
Pasūti dāvanu šeit!

Izklaide uz ūdens, ceļojums ar jahtu vai burāšanas sports?

Burāšanas regate Lielupē

Jahtu Noma un izbraucieni ar jahtu.

Nopietniem burātājiem vasaras braucienu grafiks ir sastādīts jau ilgi pirms sezonas atklāšanas. Laicīgi tiek pieņemti lēmumi kurās sacensībās piedalīties, kādos tālbraucienos doties un kad atvēlēt laiku “plezīram”.

Jahta Anno Domini jau 15 gadus ar ļoti retiem izņēmumiem piedalās visās Lielupes jahtkluba rīkotajās sezonas atklāšanas un sezonas slēgšanas oficiālajās regatēs.

Sezonas atklāšanas sacensības Jūrmalā parasti notiek maijā, bet sezonas slēgšana – septembra beigās vai oktobra sākumā. Sacensību distances starts un reizē arī finišs ir pie vilciena tilta Lielupē un atkarībā no vēja stipruma tiek veikti viens vai divi distances apļi. Pārējā laikā uz jahtas notiek draudzīgas brīvdienu tipa vizināšanās ar mērķi pasauļoties vai nopeldēties.

Uz jahtas Anno Domini ir izaugusi vesela burātāju paaudze, kas joprojām gadu no gada piedalās dažādās starptautiskās burāšanas regatēs ne tikai Baltijā (Baltic Open Regatta), bet arī visā Eiropā (Ķīles regate Vācijā uc.). Veiksmīgi starti ir izdevušies ne tikai mikro klasēs, bet arī ar X-46 vairākkārtīgi iegūstot pirmo vietu Rīgas Čempionātā.

Diploms par 1. vietu burāšanas regatē

Jahta Anno Domini ir iedvesmojusi daudzus burātājus apgūt jūrniecības lietas padziļināti. Komandas biedri tagad var lepoties ar nopietnu jūras pārgājienu pieredzi un veiksmīgi nokārtotiem starptautiskiem sertifikātiem un iegūtām tiesībām, ar kurām var burāt netikai Latvijas iekšējos ūdeņos vai pa Rīgas Jūras Līča piekrasti, bet šķērsot kaut vai okeānu, apbraucot visu pasauli.

Gadiem ejot un dzīves kvalitātei attīstoties, daudziem jau ir aizmirsušies laiki, kad jahta Anno Domini bija teju vienīgā laiva, ar kuru viņiem bija iespēja paburāt, izbaudot vēju, viļņus un sauli. Šodien dažam komandas loceklim īpašumā ir olimpiskās klases sporta laiva 49er, stabila komandas biedra vieta uz vienas no ekskluzīvākajām Latvijas jahtām Mamma un neapšaubāma goda biedra vieta uz jahtas Anno Domini.

Karstā un saulainā vasaras brīvdienā Lielupes ietekā varam vērot skatu, ka pludmale ir pilna ar sauļoties gribētājiem, upes krastos viena pie otras stāv pietauvotas dažāda greznuma motorlaivas un jahtas. Dzirdam skaļus smieklus un dažādas valodas. Viens peldas, otrs cep gaļu, trešais runā pa telefonu un kārto biznesa darījumus tur pat uz jahtas klaja. Ik pa brīdim garām aizbrauc kāds ūdens mocis vai slēpotājs, reizēm pamanās mūs apšļakstīt. Pašā upes vidū uz enkura stāv trīsstāvīgs kuteris ar diviem mini ceļamkrāniem priekš ūdens močiem, uz kura ar resnu cigāru zobos redzams nepārāk draudzīgs siluets.

Jahtas Daugavā

Kuteri parasti taupa degvielu, bet jahtas pārsvarā atrodas nepārtrauktā kustībā, ķer vēju un bauda ikvienu mirkli, tajā skaitā vēju un viļņus. Tuvojoties saulrietam, parādās piepūšamās laivas un makšķernieki. Reizēm vasaras vakaros pirms saulrieta ir tik karsta saule, ka labāk ir atrasties ēnā. Sēžot pie stūres, pārsēžos uz to bortu, kuru aizsedz buras, lai nepārdegtu saulē. Tā nu mēs mierīgā garā slīdam pa Lielupi un apspriežam dažādas tēmas, piemēram, kam pieder tā vai cita ekskluzīvā ēka ar skaisto skatu uz jūru vai upi vai kam pieder tā tur jahta un kurā gadā mēs ar viņiem cīnījāmies sacensībās.

Ņemot vērā lielo pieprasījumu pēc parastiem izklaides braucieniem, vienkāršas sauļošanās uz jahtas ar nepiespiestu, brīvu un draudzīgu atmosfēru, esam sapratuši, ka jahta Anno Domini vienmēr būs atvērta priekš ikviena burāt gribētāja, kam galvenais ir labi pavadīt laiku kopā ar smaidīgiem cilvēkiem. Lai kur mēs braucam, nav svarīgi būt pirmajiem, galvenais, lai visiem braucējiem ir smaidi sejā, pilni vēderi un neaizmirstami iespaidi.

Anno Domini karogs burājot Daugavgrīvā

Jahtu Noma un Īre
→ Papildus informācija pa tālr. +371 29 214 264 (8:00 – 22:00, Alberts)

Предыдущий Пост:

Следующий Пост: