Dāvanu karte izbraucienam ar jahtu - tikai 35€.
Pasūti dāvanu šeit!

Burāšana un sērfošana Kanāriju salās

Burāšana Tenerifē - Kanāriju salās

Kruīzi ar jahtu Spaniel Kanāriju salās

Martā atgriezos no Tenerifes. Kanāriju salās karstā saule spīd un burāšanas sezona sit augstu vilni arī janvārī un visos citos laikos. Paralēli visiem sirdi plosošajiem apskates objektiem, piemēram, vulkāna Teide, Los Gigantes, Loro Parka un citiem masu tūrisma objektiem un skaistajiem dabas brīnumiem (zaļajām palmām un banānu laukiem), man bija ļoti interesanti pavērot vietējo jahtklubu, kas atrodas Playa de las Americas.

Playa de las Americas jahtklubs Tenerifē

Blakus šim jahtklubam nodzīvoju vairāk kā mēnesi, tāpēc gribot negribot pamanīju visādus sīkumus un nianses, kas paviršam tūristam acīs varētu arī neiekrist. Kopumā jāsaka, ka lielākā daļa braucamo te ir lietoti jau vairāk kā 10 gadus. Pabiju arī Los Cristianos, no kurienes atiet prāmis uz blakus salu La Gomera, uz Āfriku un kur tik vēl ne… Vārdsakot, secināju, ka nekādi baigi ekskluzīvie un super dārgie braucamie te nav. Skats apmēram kā Andrejostā Rīgā vai pat drīzāk kā Bolderājas jahtkubā.

Mans brālis, braucot uz basketbola čempionātu Spānijā, iegriezās Monaco un apmeklēja turienes vietējo jahtklubu, kur kopā ar ilggadējo jahtas Anno Domini sacensību kapteini Indaru dabūja pajūsmot par ārkārtīgi glamūrīgiem ūdens transporta līdzekļiem. Līdzīgu ainu biju cerējis ieraudzīt arī uz salām, bet nekā… Nu bet ne jau tas ir galvenais!

Kruīzi ar jahtu Spaniel Kanāriju salās

Playa de las Americas jahtklubs Kanāriju salās

Mans mērķis bija iepazīties ar kultūru un biznesu, kas šeit sit augstu vilni. Jahtklubā ir vismaz 20 kafejnīcas un kādi desmit kioski, kur var saņemt visdažādākās ekskursijas pa visu salu, tajā skaitā pa ūdeni ar katamarāniem, ar ūdens močiem, nodarbes ar daivingiem un makšķerēšanām un pat tādu iepriekš nedzirdētu lietu kā izbraucienu ar zemūdens moci! Visas šīs lietas Jums piedāvās ne tikai vietējie spāņi, bet visdažādāko tautu pārstāvji. Visvairāk gan acīs dūrās tieši angļu valodas visdažādākie dialekti.

Iepazinos ar vietējo jūras vilku, kapteini un Freebird firmas direktora vietnieku vārdā Paco. Viņa vadītajam uzņēmumam pieder vairāki katamarāni. Ar lielo katamarānu viņi piedāvā ekskursijas 4h garumā, kur iekļautas peldes un pamatīga pārēšanās un tas viss iekļauts cenā. Ar mazo katamarānu Freebird dodas 2h izbraucienos un tas notiek katru dienu un 12 mēnešus gadā. Ar Paco pārrunājām dažādas sadarbības iespējas, politisko un ekonomisko situāciju, drošākos kuģošanas maršrutus un citas globālās sasilšanas tēmas.

Tā kā Islas Canarias ir vulkāniskās izcelsmes salas, tad visa sauszeme ir cieta un praktiski visi krasti ir asiem akmeņiem pārklāti, tādēļ ar jahtu piestāt var tikai un vienīgi jahtklubos, kurus ieskauj moli. Protams, dažās vietās ir skaistas pludmales ar dzeltenām, citur baltām, bet citviet ļoti melnām smiltīm. Personīgi man šeit ļoti pietrūka Latvijas skaistās (kas to būtu domājis!) upes un tām raksturīgie augi, piemēram, niedres! Ja es nebūtu burātājs, noteikti gaustos par lielo vēju, kas nereti iegriezās šajā paradīzes stūrī. Vietējā tūrisma eksperts un ilggadējais Tenerifes pamatiedzīvotājs Māris mēdza sūdzēties, ka dēļ vētras viņš esot zaudējis simtiem tūristus, bet saulainā dienā viņš mēdzot nopelnīt tā, ka pietiek visai nedēļai.

Cilvēki Tenerifē dalās divās daļās! Tie, kas sērfo un tie, kas vēro tos, kuri sērfo. Lai vai kāds būtu bijis vējš Playa de las Americas, te vienmēr ir viļņi. Saprotu, ka Kanārijas nav pasaules sērfinga meka, tomēr sērferu te ir pietiekami. Izvēlējos vissaulaināko un visnevējaināko dienu un aizgāju līdz okeānam. Pa 15 eiro nomā sarunāju sērfa dēli un hidrotērpu uz visu dienu. Pierunāju vienu savu draugu, lai sagaida un nofotografē mani, gadījumā, ja izdosies piecelties kājās uz viļņa.

Jahtas Kanāriju salās

Diezgan ātri secināju, ka no manis sērfotājs iznāks tikai tad, ja man visu laiku blakus būs kāds asistents ar ūdens glāzi uz paplātes. Sāļais ūdens darīja savu! Nepaguvu iebrist līdz viduklim, kad jau biju izcīnījies ar pāris lieliem viļņiem un nogaršojis sālsūdeni. Pirmajā piegājienā ilgāk par stundu es neizturēju. Un nejau fiziskās sagatavotības dēļ, bet gan tieši slāpju dēļ. Kādu dienu vēlāk, sazvanoties ar draugiem, uzzināju, ka pie sāļā ūdens varot pierast. Vajagot apmēram 2 – 3 dienas un tad jau vairs nejūti to sāli uz mēles un lūpām.

Kas attiecas uz sauļošanos, tad visi kā traki ir uz okeānu. Pludmales katru dienu ir pilnas ar topless meitenēm un apdegušiem pus nosauļotiem eiropiešiem, tomēr man labāk patīk sauļoties uz jahtas vai arī hotelī uz balkona. Mani draugi sauļoties gāja pie baseina vai uz okeānu, bet es okeānu mēdzu apmeklēt vakaros, kad vismaz desmit vietās spēlēja dzīvā mūzika.

Secināju, ka Tenerifē ir mūžīgā ceturtdiena, ja salīdzinām ar Vecrīgas nakts dzīvi. Izklaižu vietas, protams, ir simtiem reižu vairāk kā Latvijā, bet noslogotas apmēram par kādiem 30-50%. Vecrīgā piektdienas vakarā noslogojums nereti ir tuvu 100%, vismaz tur, kur es eju, bet Tenerifē lielākā daļa bāru stāv pustukši. Man kā sportiskam nedzērājam bāri nav prioritāte. Jau pirmajā vakarā pamanīju, ka šeit ir vismaz 10 iestādes, kur katru vakaru notiek karaoke. Tad nu pamazām sāku iejusties dziedātāja lomā.

Tagad esmu atgriezies dzimtenē un visiem draudzīgi un sirsnīgi iesaku: nebrauciet ceļojumā tikai uz vienu nedēļu, bet brauciet uzreiz uz mēnesi vai diviem! Ja īrējat jahtu, tad nevis uz vienu vai divām stundām, bet uz visu dienu vai divām, ieskaitot nakti! Kas gan ziemā var būt romantiskāk, kā pavadīt karstas vasaras nakti uz skaistas jahtas?

Arī Latvijā ir iespējams noīrēt jahtu uz vairākām dienām, jo ar dažām stundām bieži vien ir par maz, lai pēc tam nebūtu jāsaka, ka prieki beidzās tik ātri, ka pat nepaspējām pamirkšķināt acis!

Laikā līdz 2014. gada jūnijam Tenerifē būs jahta Spaniel ar kuru iespējams doties īsākā vai ilgākā kruīzā pa Kanāriju salām.

Jahtas nomas maksa Latvijā – sākot ar € 37 par stundu.
Izbraucienu iespējas, rezervācija un jautājumi pa tālruni +371 29214264 (10:00-20:00, Alberts, alberts@arjahtu.lv).

Предыдущий Пост:

Следующий Пост: