Dāvanu karte izbraucienam ar jahtu - tikai 35€.
Pasūti dāvanu šeit!

Jahtas noma – jautājumi un atbildes

Jautājumi par jahtas nomu

Kā notiek jahtas noma?

Jahtas noma sākas ar jahtas, brauciena datuma un laika izvēli. Tālāk, sekojot norādēm, piesakiet izvēlēto jahtu, aizpildot attiecīgās jahtas pieteikuma formu. Papildus informācija pa tālruni +371 29214264 (10:00-20:00, Alberts, alberts@arjahtu.lv).

Kas jādara, lai rezervētu braucienu ar jahtu?

Brauciens ar jahtu – brauciena laiks un datums tiek rezervēts pēc rezervācijas naudas iemaksas mūsu kontā. Pēc jahtas izvēles, aizpildiet izvēlētās jahtas pieteikuma formu un atveriet savu e-pastu. Uz to būs nosūtīti rekvizīti, kas nepieciešami rezervācijas iemaksai. Pieteikumiem bez rezervācijas iemaksas būs vien informatīva nozīme un priekšroka tiks dota tiem, kas būs veikuši rezervācijas iemaksu.

Cik ilgā laikā jāveic jahtas rezervācijas iemaksa?

Rezervācijas iemaksa braucienam ar jahtu jāveic iespējami īsākā laikā, jo pieprasījums jahtu nomai sezonas karstākajā laikā – jūlijā un augustā ir ļoti liels.

Kur man jāpārskaita rezervācijas iemaksa?

Rezervācijas iemaksa jāpārskaita uz mūsu bankas kontu. Pēc atsevišķa pieprasījuma par veikto maksājumu tiks sagatavots un elektroniski nosūtīts rēķins uz Jūsu norādīto e-pasta adresi. Rekvizīti rezervācijas iemaksai:

SIA CITRONS MEDIA
Reģ. Nr. 40103416179
Lašu iela 6-2, Jūrmala, LV-2010
konts: LV42HABA0551030702186
AS SWEDBANK kods: HABALV22

Kāds ir rezervācijas iemaksas apmērs?

Jahtas brauciena rezervācijas iemaksas apmērs atkarīgs no izvēlētās jahtas un brauciena kopējās summas, parasti 30…50% apmērā no izbrauciena kopējās summas.

Kādi ir izcenojumi par jahtas nomu (izbraucienu ar jahtu)?

Jahtas nomas cenas atkarīgas no izvēlētās jahtas, katamarāna vai motorjahtas. Katrai jahtai tie ir dažādi. Zemākā jahtas nomas cena sākas no 43 € stundā, līdz 400 € stundā, nomājot eksklukzīvo katamarānu Wild Cat 65 aktuālajā sezonā. Vispieprasītākais brauciena ilgums ar jahtu ir 3…4 stundas. Visi jahtu izcenojumi – sadaļā jahtas nomas cenas.

Vai iespējams nopirkt Dāvanu karti braucienam ar jahtu

Jā, mēs piedāvājam iespēju pasniegt oriģinālu un neaizmirstamu dāvanu – izbraucienu ar jahtu. Mēs sagatavosim un nosūtīsim dāvanu karti ar Jūsu izvēlētu tekstu jebkurai no mūsu jahtām. Klientu iecienītākās ir jahtas Turaida dāvanu kartes.

Kad jāapmaksā Dāvanu karte?

Dāvanu karte jāapmaksā pilnā apmērā ar priekšapmaksu. Dāvanu karti nosūtīsim tajā pašā vai nākamajā dienā pēc apmaksas saņemšanas.

Ar kādu jahtu es varēšu doties izbraucienā?

Braucienam izvēlieties un rezervējiet sev tīkamāko no jahtām, kas atbilst plānotajam viesu skaitam un iecerētajai brauciena sākuma vietai.

Kā izvēlēties jahtu izbraucienam?

Lai izbrauciens ar jahtu kļūtu par vasaras spilgtāko notikumu, jahtas izvēli ieteicams sākt ar plānoto braucēju skaitu un brauciena mērķi. Mēs piedāvājam dažāda lieluma jahtas no 30 pēdu (9.1 metrs) līdz 65 pēdu (20.0 m) garumam. Vispopulārākās ir 30…40 pēdu jahtas uz kurām piekrastes izklaides braucienā komfortabli jutīsies 6…12 braucēji. Uz lielākajām 44…50 pēdu jahtām maksimālais braucēju skaits ir 15…20. Garākos jūras ceļojumos ar jahtu maksimālo braucēju skaitu parasti nosaka pēc guļvietu skaita uz jahtas. Parasti tas ir robežās no 6….12.

Ja vēlaties sportiskāku un emocijām bagātāku izbraucienu, izvēlieties jahtu nevis katamarānu. Optimāls braucēju skaits ļaus izbaudīt izbraucienu ar jahtu visā tā krāšņumā un emociju gammā. Braucienam izvēlieties un rezervējiet sev tīkamāko no jahtām.

Kur sākas brauciens ar jahtu?

Brauciens ar jahtu parasti sākas jahtklubā, kur bāzējas izvēlētā jahta. Precīzu informāciju atradīsit pie izvēlētās jahtas apraksta.

Pa kurieni notiek izbraucieni ar jahtu?

Brauciena maršruts atkarīgs no izvēlētās jahtas bāzes jahtkluba un izbrauciena ilguma. Lielupe ar buru jahtu ir kuģojama no ietekas jūrā līdz dzelzceļa tiltam, Daugava – no ietekas jūrā līdz Vanšu tiltam. Ja brauciena ilgums un laikapstākļi atļauj, parasti dodamies Rīgas līcī un pavadām iespējami lielāko laika daļu tur.
Tālajos jūras braucienos varam doties uz Roņu salu, Sāremā, Kihnu salu, uz Ālandu salām vai jebkuru Latvijas piekrastes ostu.

Vairāk informācijas par maršrutiem sadaļā → Izbraucienu Maršruti.

Cik cilvēku var doties braucienā ar jahtu?

Braucienā ar jahtu atkarībā no izvēlētās jahtas var doties no 6 līdz 30 personām. Atkarībā no laikapstākļiem (vēja stiprums, vēja virziens, viļņošanās un tml.) un personu skaita uz jahtas, kapteinis var pieņemt lēmumu mainīt sākotnēji ieplānoto brauciena maršrutu, piemēram, nedoties jūrā. Maksimālais personu skaits uz jahtas norādīts izvēlētās jahtas aprakstā.

Jahta Arguss jūrā

Cik ilgs ir brauciens ar jahtu?

Brauciena ilgumu ar jahtu iespējams izvēlēties. Tas var būt sākot no 1 stundas līdz vienai dienai un ilgāk – tālākos jūras braucienos. Optimālu izbrauciena laiku baudpilnai atpūtai uz jahtas piekrastes izbraucienā iesakām izvēlēties 3…6 stundas. Ja tiek plānots pikniks ar grilēšanu uz kādas no salām vai Baltās Kāpas piekrastē, ieteicams izvēlēties 6 stundu braucienu. Brauciena ilgumus un attiecīgās nomas cenas noskaidrojiet šeit.

Vai un kā iespējams pagarināt brauciena laiku?

Teorētiski brauciena laikā iespējams pagarināt izbraucienu saskaņā ar izvēlētās jahtas noteikto stundas likmi. Tomēr, praktiski tas var nebūt iespējams jahtas izbraucienu grafika dēļ. Šī iemesla dēļ iesakām laikus ieplānot un rezervēt vēlamo izbrauciena ilgumu.

Kādi ir jahtas braucienu laiki?

Katrai jahtai ir individuāls braucienu grafiks, tālab mēs iesakām vēlamo brauciena laiku precizēt iepiekš pa tālruni +371 29214264 (10:00-20:00, Alberts, alberts@arjahtu.lv).

Kur es varēšu atrasties uz jahtas izbrauciena laikā?

Jahtas brauciena laikā braucēji var atrasties ārā uz klāja, ievērojot elementāras piesardzības normas un burāšanas specifiku. Ērtākās vietas uz jahtas ir kokpits aizmugurē, kur, atkarībā no izvēlētās jahtas, var sasēsties 4…8 cilvēki un jahtas klāja priekšējā daļa zem foka (priekšējās buras). Atrodoties uz klāja un pārvietojotes pa jahtas klāju, obligāti jāturas pie jahtas nekustīgās takelāžas elementiem, īpaši viļņos.

Pēc vēlēšanās var uzturēties jahtas salonā (galvenajā kajītē), taču tas pārsvarā tiek izmantots lietus gadījumā, mantu novietošanai un uzkodu sagatavošanai pirms pasniegšanas uz klāja.

Vai norādītie jahtas izcenojumi ir par vienu cilvēku?

Jahtas nomas izcenojumi ir par visu attiecīgo brauciena laiku, neatkarīgi no braucēju skaita. Izņēmums ir gadījumi, ja uz jahtas ir noteikta atsevišķa piemaksa par braucēju skaitu virs maksimālā limita.

Kā jāģērbjas uz jahtas?

Pat, ja šķiet, ka laiks ir karsts, jāatceras, ka uz ūdens, īpaši jūras piekrastē, gaisa temperatūra vienmēr ir vēsāka nekā uz sauszemes, tāpēc der paņemt līdzi kādu siltāka apģērba kārtu. Īpaši aktuāli tas ir vasaras sākumā un tuvojoties rudenim.

Ieteicams paņemt arī jaku lietus gadījumā. Pat, ja lietus nebūs, tā noderēs braucot jūrā svaigā vējā, kur iespējamas šļakatas no viļņiem. Uz jahtas iesakām ērtus, vieglus sporta apavus ar gaišām zolēm bez papēžiem vai basas kājas. Saulainā laikā ieteicama cepure un saulesbrilles.

Kādus ēdienus ņemt līdzi uz jahtas?

Uz jahtas svaigā gaisā rodas veselīga apetīte. Nekādu ierobežojumu ēdienu izvēlē nav. Baudīšanai uz jahtas piemēroti ērti iepakoti, notīrīti augļi, uzkodu plates – siera, desas, šķiņķa asorti, iepriekš sagatavotas maizītes un tamlīdzīgas uzkodas. Gatavojot maltīti braucienam, labais tonis ir padomāt arī par jahtas kapteini.

Vai uz jahtas jāņem līdzi arī trauki?

Jā, noteikti. Lai gan uz katras jahtas parasti ir neliels trauku krājums komandai, tomēr ar to var nepietikt visiem. Tādēļ, ja plānojat ierasties uz jahtas ar savām uzkodām, vienmēr paņemiet līdzi savus vienreizējās lietošanas plastmasas traukus. Nekādā gadījumā jahtas brauciena laikā neizmantojiet stikla glāzes un citus plīstošus traukus.

Vai uz jahtas drīkst lietot alkoholiskos dzērienus?

Mēs neiesakām atrasties uz ūdens alkohola reibumā, taču nevaram arī jahtas viesiem aizliegt mērenās devās baudīt kvalitatīvus un vieglus alkoholiskos dzērienus, ja tas palielina kopējo gandarījumu brauciena laikā :)
Jāatceras, ka pārmērīga alkoholisko dzērienu lietošana uz jahtas var būt bīstama gan paša, gan pārējo braucēju dzīvībai. Pārlieku iereibušas personas uz jahtas parasti sagādā liekas raizes ne tikai kapteinim, bet arī pārējiem brauciena dalībniekiem.

Vai uz jahtas ir ledusskapis?

Uz lielākajām mūsu jahtām parasti ir ledusskapis ar saldētavu. Uz mazākajām jahtām ledusskapis nav paredzēts, jo viss pakārtots buru, vēja un viļņu burvībai! Alum un citiem atspirdzinošiem dzērieniem iesakām paņemt līdzi ledus kasti ar sasaldētiem ledus “akumulatoriem”.

Vai uz jahtas pieejamas labierīcības?

Jā, uz visām mūsu jahtām pieejamas labierīcības. Tālākos jūras braucienos uz daudzām jahtām ir arī iespēja nomazgāties dušā.

Kā izvairīties no jūras slimības?

Organisma jūtība pret jūras slimību ir ļoti individuāla. Piekrastes izbraucienos jūras slimības varbūtība ir maza. Pieredzējuši jahtu kapteiņi kā efektīvu līdzekli pret jūras slimību iesaka pirms braukšanas nedaudz stiprā alkohola – ruma, viskija vai degvīna. Citi sekmīgi izmanto attiecīgas tabletes un plāksterus, taču tie jāsāk lietot savlaicīgi pirms došānās jūrā. Vairāk lasiet sadaļā → Jūras Slimība

Vai jahta var apgāzties?

Neatņemama jebkuras jahtas konstrukcijas sastāvdaļa ir smags čuguna ķīlis, kura funkcija ir noturēt jahtu vējā un viļņos, un neļaut tai apgāzties. Jahta stiprākā vējā sasveras, taču negāžas.

Vai no jahtas var lēkt ūdenī un peldēties?

No jahtas brauciena laikā var lēkt ūdenī un peldēties, iepriekš saskaņojot to ar kapteini. Pirms peldes tiks sagatavotas trepītes iekāpšanai atpakaļ jahtā un virvē piesiets glābšanas riņķis papildus drošības sajūtai. Tradicionālāku peldi iespējams apvienot ar piestāšanu krastā, piemēram, ļoti skaistā vietā pie Lielupes Baltās Kāpas.

Vai no jahtas var makšķerēt?

Saskaņojot ar jahtas kapteini, makšķerēšana no jahtas ir iespējama, ievērojot makšķerēšanas noteikumus, atļauto makšķerrīku skaitu vienai personai un normatīvajos aktos noteiktos zivju sugu saudzēšanas periodus. Makšķerniekam jābūt derīgai makšķerēšanas kartei. Piebildīsim, ka makšķerēšana no jahtas tiek praktizēta reti, jo visbiežāk uz buru jahtas braucēji bauda vēju, sauli, viļņus un draugu sabiedrību, kas uz jahtas parasti kļūst vēl draudzīgāka!

Neatradi atbildi uz savu jautājumu? Uzdod to šeit:

    Jūsu vārds: *

    Jūsu e-pasts: *

    Jūsu jautājums:


    Предыдущий Пост:

    Следующий Пост: