Saulrieta izbraucieni piektdienās un sestdienās - 35€/pers. Rezervē šeit!

Ar jahtu – pa Lielupi vai Daugavu?

Lielupes Baltā Kāpa

Plānojot izbraucienu ar jahtu no Rīgas vai Jūrmalas, allaž ir jāizvēlas pa kurieni burāt – pa Lielupi vai Daugavu?

Protams, ir ļoti ērti uzkāpt uz jahtas Rīgas centrā, piemēram Andrejostā vai Ķīpsalas pusē, pie restorāna “Ostas Skati”, nekā braukt uz attālo Mangaļsalu vai Bolderāju, vai Jūrmalu. Taču, kā pareizāk saplānot izbraucienu, ja mērķis ir izbaudīt viļņus jūras piekrastē un braucienam atvēlētas tikai 3 stundas laika?

Kādu izbrauciena maršrutu izvēlēties, lai neredzētu vai tieši otrādi – redzētu ostas industriālo “romantiku” – krānus, konteinerus, kuģus, ogļu un malkas kaudzes? Kā saplānot izbraucienu ar jahtu, lai izvairītos no jūras slimības? Kā visīsākajā izbraucienā varētu izbaudīt saulrieta romantiku jūrā?

Mēģināsim kopīgi saprast, kā labāk saplānot 3 stundu ilga jahtas izbrauciena maršrutu, lai tas vislabāk atbilstu braucēju vēlmēm.

Rezervēt jahtu izbraucienam

Pieteikt izbraucienu: +371 29214264

izbraucieni@arjahtu.lv 9:30 - 20:00, Alberts

Daugava vai Lielupe?

Pa Daugavu vai Lielupi – tā varētu būt pirmā būtiskā izvēle. Abas upes ir braucamas ar buru jahtu no ietekas jūrā līdz tuvākajam tiltam. Daugavā tas ir Vanšu tilts, Lielupē – dzelzceļa tilts.

Daugavas krasti šajā ~ 12 km garajā posmā sniedz ekonomikas sirdspukstu pārpilnu industriālas ainavas baudījumu ar ostai tipisku dunoņu fonā. Ostā vērojami kuģi un pusaudži varēs sacensties ar zināšanām par valstu karogiem. Ostas piestātnēs ir sakrauti konteineri, ogļu kaudzes, kokmateriāli un cita krava. Atkarībā no vēja virziena, ik pa brīdim uzvēdī degvielas un citu ķīmisku vielu aromāts.

Tikai īsi pirms Daugavas ietekas jūras līcī, ainava kļūst dabiskāka un pirmatnīgāka. Vēl mazliet un skatienam paveras moli un Daugavgrīvas bāka, un tad jau atklāti Rīgas jūras līča ūdeņi. Daugavā var izvēlēties 5 vietas, kur uzsākt braucienu ar jahtu – Ķīpsalā no restorāna “Ostas Skati”, no Andrejostas, no Andrejsalas, no Mangaļsalas un no Bolderājas.

Lielupes Baltā kāpa vasaras dienā

Lielupe braucama ar jahtu ~ 4 km garā posmā no ietekas jūrā līdz dzelzceļa tiltam. Upes krasti visā garumā ir dabiski. Labais krasts stāvs, apaudzis ar mežu, kreisajā krastā ir plaši niedrāji. Krastos redzamas lepnākas un mazāk lepnas privātmājas. Pusceļā no Lielupes jahtkluba līdz jūras ietekai, upes labajā krastā atrodas Lielupes Baltā kāpa, kas piesaista lielus un mazus ar iespēju pašļūkt uz dibena pa smiltīm. No kāpas augšas paveras neaizmirstams un grandiozs skats pāri visai Lielupes grīvas apkārtnei.

Tuvāk pie ietekas jūrā, iespējams piestāt, izpeldēties un sauļoties. Piekrastes dziļums to atļauj arī palielai buru jahtai ar iegrimi līdz 2 metriem. Turpat līdzās ir nūdistu pludmale, bet pretējā krastā – populāras Vakarbuļļu makšķerēšanas vietas. Var palūgt kapteinim izmest līkumu pa Lielupes gleznainajām attekām – ūdensputnu ligzdošanas vietām un nobraukt gar bijušā zivju pārstrādes milža – zvejnieku saimniecības “Jūraslīcis” omulīgo ciematu.

Lielupē var izvēlēties 2 vietas, kur uzsākt braucienu ar jahtu – no Lielupes jahtkluba pie paša dzelzceļa tilta un no kādas no Jūraslīča ciemata jahtu piestātnēm. Sīkāk par to turpinājumā.

Ar jahtu no Andrejostas, Andejsalas vai Ķīpsalas

Pilsētas centrs allaž bijusi vilinošākā vieta jahtas izbrauciena sākumam. Taču vienlaikus Andrejostas, Andejsalas vai Ķīpsalas jahtu piestātnes Daugavā atrodas vistālāk no jūras.

Braucienam ar jahtu līdz jūras ietekai būs nepieciešamas ~1,5 stundas plus vēl tikpat atpakaļ līdz jahtklubam. Tātad, ja brauciena laiks ir 3 stundas vai īsāks, par jūras slimību domāt nenāksies, jo visu brauciena laiku būsim Daugavas ūdeņos. Turklāt, ja izbrauciena dienā pūš Z vai D virziena vējš, vienā virzienā dosimies ar burām, bet otrā, pret vēju, visticamāk, ar motoru.

Ar jahtu Rīgas ostā

Lai izdotos patīkami pavadīt pāris stundas uz jahtas arī jūras piekrastē, uzsākot braucienu no Andrejostas, Andejsalas vai Ķīpsalas, mēs ieteiktu rezervēt jahtu vismaz uz 5 stundām, ko daudzi braucēji arī dara.

Ja uzkāpjam uz jahtas Mangaļsalā vai Bolderājā

Mangaļsalas un Bolderājas priekšrocība ir jūras tuvums. No Mangaļsalas vai Bolderājas jahtkluba līdz atklātiem Rīgas jūras līča ūdeņiem jāburā apmēram 30 minūtes. Tātad, rezervējot 3 stundu ilgu izbraucienu ar jahtu, mums izdosies gana ilgs svaiga jūras gaisa un viļņu baudījums bez ogļu putekļiem, konteineriem un degvielas rezervuāriem piekrastes ainavā.

Turklāt, uzsākot braucienu no Mangaļsalas un Bolderājas, mēs allaž varam izvēlēties – doties jūrā vai aizburāt pa Daugavu līdz Vecrīgai, kas ir ļoti ērti, ja jūrā valda “stiprs” laiks un kāds no braucējiem satraucas par jūras slimību.

Nereti klienti savlaicīgi rezervē jahtu Mangaļsalas vai Bolderājas jahtklubā, taču vēlāk interesējas par iespēju uzsākt braucienu Rīgas centrā. Protams, šāda iespēja teorētiski pastāv. Praktiski jahtai tas nozīmē aptuveni stundu ceļā līdz Vecrīgai. Šis laiks, protams, tiks ieskaitīts kopējā brauciena laikā vai arī varēsim vienoties par attiecīgu piemaksu (+ 1 stunda).

Jāpatur prātā, ka brauciens līdz Bolderājai vai Mangaļsalai ar savu transportu, allaž būs lētāks par jahtas nomu. Turklāt, jahtai jādodas ceļā stundu agrāk, kas ne vienmēr var būt iespējams jahtas izbraucienu grafika dēļ.

Izbraucieni ar jahtu Lielupē – no Lielupes jahtkluba?

Lielupē ir līdzīgi kā Rīgā. Vistālāk no jūras ietekas atrodas Lielupes jahtklubs un pie vidēja vēja stipruma līdz jūrai jāburā apmēram minūtes 40. Tas ir krietni tuvāk nekā no Andrejostas līdz jūrai. Plānojot 3 stundu ilgu braucienu, izdosies patīkams brauciens pa Lielupi turp-atpakaļ un apmēram stunda jūras līcī.

Ja nav vēlēšanās doties jūrā, var izmest gleznainu līgumu gar bijušās zvejnieku saimniecības “Jūraslīcis” ciemata attekām. Te ir sazarotas attekas un plaši meldrāji, kurus ligzdošanai iecienījuši ūdensputni. Atlikušajā laikā iespējams uzkāpt Lielupes Baltajā kāpā no kuras paveras iesaidīgs skats visapkārt.

Ja pieteikts vien 2 stundu ilgs vai īsāks izbrauciens ar jahtu no Lielupes jahtkluba, jūras prieki izpaliks.

Izbraucieni Lielupē no Jūraslīča ciemata

Bijušās zvejnieku saimniecības “Jūraslīcis” ciemats atrodas ievērojami tuvāk ietekai jūrā un jau pēc 20 minūtēm varēsim sauļoties un peldēties atklātā jūrā. Ja plānots neilgs (1…2 hrs) izbrauciens ar jahtu un vēlamies izbaudīt burāšanu jūras piekrastē, šī būs visizdevīgākā vieta brauciena uzsākšanai.

Lielupes ieteka jūrā karstā dienā

Rezervēt jahtu izbraucienam

Pieteikt izbraucienu: +371 29214264

izbraucieni@arjahtu.lv 9:30 - 20:00, Alberts

Ceļš no jahtas piestātnes līdz jūrai būs ieskauts dabiskiem upes krastiem ar vērienīgu skatu uz Lielupes Balto kāpu, Buļļupes ieteku, Vakarbulļļu makšķernieku paradīzi, nūdistu pudmali un pašu Lielupes ieteku Rīgas jūras līcī. Ieplānojot 3 stundu ilgu izbraucienu, uzturēšanos jūrā varēsim baudīt visilgāk, salīdzinot ar visām pārējām iekāpšanas vietām.

Novēlam katram izvēlētēties sev tīkamāko un noskaņai atbilstošāko jahtas izbrauciena versiju!

Предыдущий Пост:

Следующий Пост: