Saulrieta izbraucieni piektdienās un sestdienās - 35€/pers. Rezervē šeit!

Jahta Anno Domini atklāj burāšanas sezonu!

Anno Domini atklāj burāšanas sezonu

Kopš 15. maija, kad jahta Anno Domini tika iecelta ūdenī, jau ir notikuši vairāki testa braucieni. Esam secinājuši, ka pa bargo ziemas laiku burāšanas meistarība nav gājusi mazumā. Arī jahta Anno Domini ir pilnībā sagatavota aktīvai atpūtas un burāšanas sezonai, sportiskiem braucieniem, tajā skaitā 1. aprīlī izsludinātajam tālbraucienam apkārt pasaulei.

Jahta Anno Domini vēl atradās uz sauszemes un notika aktīvi sagatavošanas darbi, kad jau bijām saņēmuši pirmos pieteikumus braucieniem ar jahtu un jahtas nomai. Nācās nopietni pasvīst, lai jahta būtu gatava jau 21. maijā ieplānotai jaunlaulāto pāra izvizināšanai. Kad notika romantiskais kāzinieku un vedēju brauciens, liela daļa citu jahtu vēl nebija burāšanas gatavībā.

Jahta Anno Domini šī gada pirmo braucienu veica jau 19.maijā, apvienojot to ar skaistu pikniku uz salas, kas atrodas pusjūdzes attālumā no jahtas Anno Domini piestātnes Lielupē. Jahtas braucienā piedalījās arī šogad dzimis mazulis, uzstādot rekordu kā jaunākais burātājs uz jahtas Anno Domini.

Jau pamazām sāk aizmirsties smagais jahtas sagatavošanas posms. Remontdarbi ir veiksmīgi pabeigti un par nopietnajiem darbiem nu vairs atgādina tikai fotogrāfijas. Noteikti vēlamies pateikt lielu paldies Ričardam Veitam, bez kura nebūtu iedomājama jahtas klāja nomaiņa. Ričards ir profesionāls galdnieks un viņa iemaņas jahtai ir noderējušas nevienu gadu vien. Joprojām atceramies 2008. gada remontdarbus, kuru ietvaros Ričards palīdzēja nomainīt dažas nesošās korpusa ribas. Šogad nopietnu remontu piedzīvoja arī jahtas stūre. Šo darbu uzņēmās un veiksmīgi paveica Alberts. Kopumā jahtas sagatavošanā piedalījās ļoti daudz vizināties gribētāju, sevišķi tie, kas bija burājuši ar jahtu Anno Domini arī iepriekšējos gados. Remontdarbos nemainīgi kā ikkatru gadu piedalījās arī jahtas Anno Domini īpašnieki.

Nākošajā dienā pēc jahtas iecelšanas ūdenī, tika uzcelts jahtas masts un notika jahtas piestātnes labiekārtošana. Jahtas Anno Domini mastu parasti ceļam pašu spēkiem, atšķirībā no citiem, kas to veic vienlaicīgi ar jahtas iecelšanu ūdenī, izmantojot ceļamkrānu. Šogad beidzot precīzi izmērījam jahtas masta garumu, kas kopā ar jahtas korpusu slejas teju 10 metru augstumā no ūdenslīnijas. Tas nozīmē to, ka jahta Anno Domini līdzīgi kā lielākā daļa citu ķīļjahtu un kreiserjahtu noteikti nevar paburāt zem Lielupes tilta, Bolderājas tilta un Akmens tilta Rīgā.

→ Pieteikt braucienu ar jahtu Anno Domini.

Предыдущий Пост:

Следующий Пост: